top of page

   Jesteśmy reżyserami i producentami filmów przyrodniczych i dokumentalnych. Pasjonatami, którzy swojej pracy poświęcają się bez reszty. Artystami, dla których film to nie tylko medium do komunikacji, ale w szczególności narzędzie do pobudzania u ludzi wrażliwości i zachwytu na otaczające nas piękno. Twórcami obsypanego nagrodami filmu pt. „Z nurtem życia”

ZNZ Plakat 1.jpg

To tenże film pt. „Z nurtem życia”, dla nas debiutancki średniometrażowy projekt, który w dniu 22 kwietnia 2017 roku (Światowy Dzień Ziemi) miał swoją premierę w kinach w całej Polsce. To właśnie nim przetarliśmy szalki a Polskie kina usłyszały o rodzimych realizacjach. Dziś jest to najwyżej oceniona polska produkcja przyrodniczo -dokumentalna. Film został zauważony przez największe rozgłośnie radiowe i telewizyjne, przez gazety i portale internetowe które poświęciły mu wiele uwagi: National Geographic Polska, Newsweek, TVP, Polskie Radio, Radio Kraków.

Zainteresowanie nim przeszło nasze najśmielsze

wyobrażenia. Film „ Z nurtem życia” doceniony został

na całym Świecie, gdzie z dumą nasza produkcja mogła promować nie tylko nasz najbliższy region, ale całą Małopolskę. 

KRZYSZTOF SARAPATA

PRODUCENT / SCENARIUSZ / REŻYSERIA

Ma ponad 15-letnie doświadczenie w dziedzinie filmowania, reżyserii, edycji i udźwiękowieniu filmów.

Jako mały chłopiec zawsze marzył by zostać ornitologiem, jednak jego losy poszły w zupełnie innym kierunku. Dziś pasję do przyrody ukazuje przy pomocy zdjęć i filmu. Realizując różnego rodzaju dokumenty wplata w nie wszechobecną naturę. W swoich filmach stara się uchwycić i przekazać emocje, drobne gesty. Praca we własnym studio filmowym dała mu duże doświadczenie w dziedzinie realizacji dźwięku, dzięki czemu spełnia swoją drugą pasję z nim związaną. Jakość obrazu w połączeniu z dźwiękiem zawsze była jego mocna stroną.

 

Urodził się w 1976, w Wadowicach. Studiował Projektowanie

i Zarzadzanie Przedsiębiorstwem na MTiW w Radomiu. Już wtedy wiedział, że zostanie filmowcem.

Od 2001 roku założył razem z Tomaszem niezależne Studio Filmowe w którym zajmuje się realizacja filmów reklamowych i dokumentalnych. “Z Nurtem Życia” to ich debiut filmowy, który zawędrował na duży ekran zdobywając wile nagród na całym świecie.

Natura w jego mniemaniu to wszystko to, co nas otacza. Deszcz, wiatr, zapach, dźwięki... jest tuż na wyciągnięcie ręki.  Nie trzeba jechać do Białowieży, czy na wielkie rozlewiska Parku Narodowego Ujście Warty by zobaczyć płochliwe ssaki, czy rzadkie ptaki. Ma on nadzieję, że będziesz w stanie cieszyć się nią tak jak on. Wystarczy tylko chwycić płaszcz  i wyjść na zewnątrz. To wszystko czeka na Ciebie!

104007696_589061155086428_11393081924208

MAREK KUBIK

MUZYKA

Marek Kubik urodził się 1 marca 1982 r. w Białymstoku. Jest kompozytorem muzyki filmowej i ilustracyjnej oraz producentem muzycznym. Od najmłodszych lat towarzyszyła mu muzyka.

 

Wychował się bowiem w rodzinie artystycznej. Ze zrodzonej w dzieciństwie pasji, ukończył Studium Techniki Inscenizacyjnej Teatru, Filmu i Telewizji w Warszawie na kierunku Realizacja Dźwięku. Karierę rozpoczął jako klawiszowiec i lider zespołu deMorela, którego losy można było śledzić m.in. w programie TVP1 "Śpiewaj i walcz" w 2010 roku .Główną jego pasją pozostaje jednak muzyka filmowa i ilustracyjna i to właśnie tym dziedzinom postanowił się poświęcić. Uznanie szerszej publiczności zyskał dzięki autorskiej muzyce skomponowanej do filmu "Cząstka Podlasia", który pojawił się w kinach w całej Polsce oraz na świecie i zyskał wielu fanów.

 

Oprócz muzyki filmowej, komponuje jak i realizuje muzykę do słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych, reklam a także do wielu produkcji muzycznych, zróżnicowanych gatunkowo. Jest właścicielem założonego w 2002 r. muzycznego studia produkcyjnego WeM, gdzie realizuje własne wizje muzyczne oraz pomysły innych twórców.

TOMASZ KOTAS

,

PRODUCENT / SCENARIUSZ / REŻYSERIA

Wnuk leśniczego, już od najmłodszych lat podglądał przyrodę. Artystyczna dusza oraz zamiłowanie do zatrzymywania ulotnych chwil, czy to na płótnie, papierze czy kliszy została do dziś.  Aparat stał się  jego najlepszym przyjacielem w podróży i życiu codziennym a to co było na początku pasją przeobraziło się w sposób na życie. Uwielbia krajobrazy, szerokie i wąskie plany, gdzie kompozycja i kolor tworzą harmonie.

Urodził się w 1976, w Wadowicach. Jest Absolwentem Krakowskiej Szkoły Artystycznej.

Ostatnie lata pracy Tomasza zdecydowanie mocniej skupiają się na produkcjach reklamowych a obecnie kinowych.

Nowatorskie podejście do pracy, zaangażowanie w każdy realizowany projekt oraz obiektywizm w podejmowanych decyzjach to mocne strony Tomasza.

Wraz z Krzysztofem w 2014 zrealizowali film turystyczny dla miasta Wadowic pt: „Od świtu do zmierzchu”, gdzie na Międzynarodowym Festiwalu FilmAT zajęli II miejsce w kategorii „Najlepszy Film Turystyczny 2015”.

Każdy film dla niego jest emocjonalną podróżą prowadzącą widza poprzez zaplanowaną historię. Ukazuje coś co na co dzień jest niedostrzegalne. Każdy aspekt filmowej realizacji od pierwszych ujęć po montaż, udźwiękowienie czy koloryzację powoduje, że film zapada na długo w pamięci widza.

90238076_3118294968205425_65645726997697

ULA GARNCARZ

TEKST

Urszula Garncarz - absolwentka Pedagogiki kulturoznawczej na wydziale Pedagogika i Psychologia Uniwersytetu w Białymstoku. Miłość do słowa i pasję pisania zamieniła w zawód copywritera. Zajmuje się marketingiem internetowym i obecnie swoim talentem wspiera zarówno duże marki jak i małe firmy oraz różnorodne projekty artystyczne.

MARCIN PAWLUKIEWICZ

POST-PRODUKCJA DŹWIĘKU

Przy pomocy dźwięku umożliwia się widzowi doświadczenie atmosfery miejsca przedstawionego w filmie. Dźwiękiem nadać można sens akcji w kadrze i wykreować to, co dzieje się poza nim. Wszystkie te elementy od dawna fascynowały Marcina Pawlukiewicza, który poza własnymi badaniami, zgłębiał wiedzę na temat akustyki, edycji dźwięku, technologii czy psychoakustyki podczas studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach i Royal Conservatory w Hadze.

 

Na co dzień pracuje jako reżyser dźwięku przy produkcji reklam, animacji, seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. Jest również kompozytorem i producentem muzycznym, a postprodukcja dźwięku nie przypadkowo przeplata się z jego działalnością muzyczną. Łączenie wiedzy technicznej oraz wrażliwości muzycznej umożliwia Marcinowi dostrzeganie nowych perspektyw w obydwu tych dziedzinach. Rezultatem jest wieloletnie doświadczenie, które obejmuje realizację dźwięku oraz muzyki do wielu projektów audiowizualnych na całym świecie.

bottom of page